Výhody podlah z umělých materiálů

Výhody podlah z umělých materiálů

Podlahy můžeme v základě rozdělit podle materiálu do dvou kategorií – přírodní a umělé. Proč si vybrat právě druhou jmenovanou skupinu, vysvětlíme v tomto článku.

Podlahové materiály se dnes díky různorodým technologiím vyrábí z množství materiálů, přináší různé výhody a mají různé vychytávky. V současnosti už vlastně ani nemůžeme dělit podlahy striktně na umělé a přírodní, protože existuje mnoho hybridů, které v sobě snoubí to nejlepší z obou světů, jako třeba kombinace vinylu a korku. Dnes se ale pojďme soustředit na ty umělé podlahy, které se těší velké oblibě mezi praktickými zákazníky, kteří touží po moderním vzhledu.

Linoleum není umělé

Někteří zákazníci v tom mohou mít trochu zmatek a považují například marmoleum a linoleum za umělou podlahu. Přitom zrovna tyto dvě jsou 100% přírodní, přestože je můžete sehnat i v desítkách barev, které se na první pohled přirozené být vůbec nezdají. Umělými podlahovinami myslíme tedy především vinylPVC. Obě tyto podlahy mají téměř identické složení z polyvinylchloridu. Na vrchní vrstvu se v podstatě natiskne požadovaný vzhled, který se poté ještě překryje nášlapnou vrstvou, která chrání „obrázek“ s designem. A je z čeho vybírat, vinyl může díky této technice imitovat vzhledem dřevo, kámen, keramiku, beton i ocel. To vše v mnoha odstínech a za zlomek ceny. U plovoucího vinylu je navíc jednoduchá pokládkavýměna poškozených dílců. Při pravidelné péči a bydlení bez nehod vám přitom taková PVC nebo vinylová podlaha může vydržet až 30 let. Není to sice tak dlouho jako dřevo, na druhou stranu si můžete odpustit pravidelné broušení a lakování, protože umělé podlahy vyžadují jen minimum péče.

PVC je ze stejného materiálu jako vinyl, prodává se ale v rolích, které jsou určeny k celoplošnému lepení k podkladu. Můžete sehnat role o různých šířkách, takže se vyhnete nechtěným spárám.

Spinner