Povolte prosím cookies, prohlížení našich stránek tak pro vás bude o to hladší! Některé cookies jsou potřebné tedy nezbytné a další volitelné, můžete se tedy sami rozhodnout, zda je povolíte.
Podlahové krytiny se dělí do několika různých zátěžových tříd a každý, kdo vybírá podlahu jich má už určitě plnou hlavu.
Ztratit se ve všech indikátorech a vlastnostech podlah je jednoduché, protože jich je opravdu hodně. Jedním z těch důležitějších je zátěžová třída. Abychom vám trochu ulevili od zmatku, který v nich můžete mít, připravili jsme pro vás jednoduchý klíč k tomu jak poznat, kam se která podlaha hodí. Zátěžová třída se určuje podle obecně platné normy, takže byste u všech podlah měli narazit na to samé označení.
Třída zátěže 21: vhodná pro obytné prostory s malým nebo občasným používáním, jako jsou třeba ložnice.
Třída zátěže 22: vhodná pro obytné s běžným používáním – obývací pokoj či jídelna.
Třída zátěže 23: vhodná pro nejvíce zatížené obytné prostory. Třeba kuchyň nebo předsíň či vstupní chodba.
Třída zátěže 31: vhodná pro komerční prostory s občasným používáním, jako jsou konferenční sály a hotelové pokoje.
Třída zátěže 32: vhodná pro komerční prostory s každodenním používáním. Sem patří čekárny u lékaře, kanceláře a obchody.
Třída zátěže 33: vhodná pro objekty s intenzivním používáním – obchodní domy, školní třídy a kanceláře.
Třída zátěže 34: vhodná pro komerční prostory s extrémní zátěží. To jsou chodby ve školách a nemocnicích nebo třeba šatny.
Třída zátěže 41, 42, 43: vhodná do extrémně zatížených komerčních prostor, jako vstupní haly, kolektivní schodiště, silně využívané místnosti v kinech a divadlech či obchodních domech.